A benőtt köröm szakszerű kezelése
,,Amikor benőtt köröm problémával fordulnak a kliensek szakemberhez, sok esetben az tapasztaljuk, hogy a probléma kialakulásának oka a helytelen körömvágás.
A lábujjainkon lévő körmöket a lábujj ívét követve szabad csak vágni, úgy, hogy kb. 1 mm szabad szél (fehér körömrész) is maradjon. A már meglévő körömbenövésnek nem szabad otthon neki esni vagy esetleg kiműteni, akármennyire is késztetést érzünk iránta. Sajnos ezek a próbálkozások általában csak rontanak a helyzeten. A benőtt köröm szakszerű kiemeléséhez elengedhetetlen a megfelelő szakmai háttér." - Dobos Alexandra gyógypedikűrös
Sérült, fellevegősödött köröm
,,A szalonmunka során sokszor találkozunk fellevegősödött körömmel, ami leginkább valamilyen mechanikai sérüléstől alakul ki. Ezzel a problémával bátran forduljunk szakemberhez, hisz a pedikűrösnél megvannak azok az eszközök, anyagok és technikák, amelyekkel akár egy évek óta fennálló fellevegősödött körmöt is újra teljes tapadásba lehet hozni. Persze ezek a kezelések akár fél évtől egy évig is, vagy annál tovább is eltarthatnak, de a végeredmény magáért beszél!
Fontos továbbá kiemelni, hogy egy hosszabb ideig fennálló köröm fellevegősödésénél a kórokozóknak (gombáknak, baktériumoknak) is „szabad útjuk” van bejutni a körömlemez alá, így a szakembernek minden esetben el kell távolítania a fellevegősödött részt, valamint az alatta lévő bőrt teljesen kitisztítani.
Szintén fontos dolog, hogy sérült körömlemezre nem javasolt protézist és/vagy géllakot helyezni, hiszen a természetes körömlemez anyaga rugalmas, az épített protézis anyaga viszont nem az. " - Dobos Alexandra gyógypedikűrös
A kép forrása IDE kattintva
Pseudomonas aeruginosa - Egy multirezisztens baktérium
,,Évekkel ezelőtt elterjedt az „algás köröm” kifejezés ennél a betegségnél, azonban ez egy tévedés. A pseudomonas aeruginosa vagy más néven „zöld köröm szindróma” egy multirezisztens baktérium. Jellegzetes ismérve, hogy a körömlemez alatt zöldes-kék elváltozás jelenik meg, az ott megtelepedett baktériumok váladékai. Ez nem fáj, nem okoz viszketést és szaga édeskés, gyümölcsös illatú.
Nagyon fontos, hogy ha a kliens ilyen elváltozást észlel a körmén, legyen az a kezén vagy a lábán, azonnal forduljon orvoshoz, mivel rendkívül fertőző és ellenálló baktériummal állunk szemben, amely képes tovább fertőződni egyéb szerveinkre is. Nagyon fontos a megfelelően alkalmazott kézmosás és a fertőtlenítés, ha ilyen baktériummal találkozunk a környezetünkben." - Dobos Alexandra gyógypedikűrös
Problémás (izzadékony) lábak kezelése
,,Különböző bőrtípusok vannak, ezek közül legfőképpen az izzadékony bőrtípus a leginkább „fogékony” a problémák kialakulására. Jellemző rá, hogy nagyon hamar felázik a bőr a lábon.
Fontos tehát, hogy aki ilyen bőrtípussal rendelkezik, törekedjen a láb szárazon tartására, amit éjszaka sem szabad elfelejteni. Gondolok itt például gyógyszertárban is kapható gyógyhintőporra, folyékony hintőporra, illetve az izzadt bőrtípushoz való megfelelő krémek használatára, továbbá jól szellőző cipő, valamint pamut zokni viselése.
A láb szárazon tartása több okból is fontos, mint a kórokozók elkerülése, például a gomba. Ugyebár tudjuk, hogy a gomba ideális környezete a nedvesség, tehát az izzadt bőrtípusú lábak hajlamosabbak gombásfertőzésre." - Dobos Alexandra gyógypedikűrös
A talpbetét megfelelő használata
,,A kliens lábára kialakított talpbetét sokszor a kulcs számos probléma megelőzésére, kezelésére, vagy megoldására. Ha az előbb felsorolt problémák valamelyikével lábápoló szakemberhez fordulunk, a probléma visszatérésének megakadályozása érdekében javasolhatja személyre szabott talpbetét készíttetését.
Fontos azonban tudni, hogy a viselésének időtartamát fokozatosan szabad csak növelni, mivel óriási terhet ró lábunkra. A megfelelő talpbetét „kiemeli” a lábunkat az addigi helytelen tartásból, mellyel a szalagokat, az izmokat, a csontokat az addigitól eltérően új pozícióba helyezi, ami természetesen a kezdeti időszakban fájdalommal, izomlázzal járhat. Tehát a számunkra elkészített egyedi talpbetétet az első napokban csak egy-két órát legyen rajtunk, majd ezt az időtartamot szépen fokozatosan emeljük." - Dobos Alexandra gyógypedikűrös
Titán System körömszabályzás
,,Különböző okokból adódóan sokan szenvednek körömbenövéssel, melynek okai a következőek lehetnek:
- Helytelen körömvágás,
- Hormonális problémák (pajzsmirigy betegség, terhesség, szoptatás, változó kor…) ,
- Trauma okozta körömdeformitás,
- Gombás köröm fertőzést követő körömdeformitás,
- Ortopédiai elváltozások.
Ezekre a problémákra megoldást jelenthet a Titán System körömszabályzás, mely úgy történik, hogy egy titán drótot helyezünk fel a körömlemezre, amit fogorvosok által használt kompozittal rögzítünk.
A drót a „leesett” körömszéleket finoman el kezdi kihúzni az oldalsó körömsáncból, mely egyrészt tehermentesít, másrészt megakadályozza az ismételt körömbenövés lehetőségét.
Deformált körmök esetében segíti a körmöt a megfelelő irányban történő növekedésben, valamint megakadályozza, hogy a körömszélek ne befele, hanem egyenesen nőjenek. A szabályzás időtartama esetenként eltérő, pár hónaptól- egészen 1-2 évig is eltarthat a folyamat, természetesen ez függ, hogy mennyire van eldeformálódva a kliens körme." - Dobos Alexandra gyógypedikűrös
Géllakk viselésének veszélyei
,,Nyári időszakban, ha „előkerül” a lábunk a cipőből, előszeretettel viselünk géllakkot a lábkörmeinken. Valóban szép és mutatós, főleg egy nyaralás alkalmával, de fontos, hogy ismerjük fel azokat a veszélyeket, melyek során nem ajánlott a géllakk alkalmazása lábkörmökön.
Sérült, traumás, fertőzött körmök esetében nem ajánlott a géllakk viselése, hiszen a már meglévő problémát csak elfedjük vele, és az esetleges állapotromlás sem lesz felismerhető. Ezenfelül egy sérült, fertőzött körmöt csak úgy lehet helyrehozni, ha a szakember megfelelő módon hozzá tud férni a természetes körömhöz. A teljes gyógyulás érdekében fontos, hogy a köröm megfelelően tudjon szellőzni.
Továbbá, hiába nem nő olyan mértékben a lábujjainkon a köröm, ettől függetlenül a lábkörmökön lévő géllakkot is érdemes 3 hét után leszedetni, újat készíttetni, mert ha túl hosszúra hagyjuk a körmeinket, a cipő megnyomhatja, ami fellevegősödéshez vezethet. A fellevegősödött köröm alá könnyen bejuthatnak a gomba spórák, és/vagy baktériumok.
A téli időszakban nem ajánlott a géllakk használata, mert olyankor egyrészt egész nap cipőt hordunk, másrészt a körmöknek is szükségük van egy kis regenerációs időszakra." - Dobos Alexandra gyógypedikűrös
Oktatók: Bertalan Edina és Szigeti István Excellence Hungary Kft.
Szeretnéd szakember gondjára bízni lábápolási problémáidat? Jelentkezz be online Dobos Alexandrához!
Dobos Alexandra vár téged is Debrecenben! Fedezd fel szakértelmét a lábápolás világában, és jelentkezz be hozzá online!
Dobos Alexandra Gyógypedikűrös
4026 Debrecen
Péterfia utca 21-23 1. Emelet R1 ajtó
(FormaBontó Medical, Párizsi udvar III.bejárat, a Pláza mélygarázs felhajtóval szemben)
Online időpontfoglalás a BWNET oldalon
Te is szeretnél online időpontfoglaló rendszert? Csatlakozz te is a több száz profi szakemberhez, kérj ajánlatot és legyen BWNET naptárad! Regisztrálj a BWNET oldalán!
Ez is érdekelhet:
Esti bőrápolási rutin lépésről-lépésre
A sminkelés világa - A tökéletes kontúr kezdőknek
Divatos frizurák 50 felett: ezek a legmenőbb frizurák és hajszínek