Van, aki sosem tartja be a helyes hajmosás lépéseit- te jól csinálod?
Utánajártunk a kérdésnek! A http://bwnet.hu szépség piactéren, szalonkeresőben lévő szakembereket kérdeztük. Ők sszámtalanszor tapasztalták, hogy a legtöbb ember- nem csak vendégeik, de a környezetükben lévők sem tudják megfelelően ápolni hajukat és fejbőrüket.
“Nem csak felkenem, ráöntöm, bedörzslöm, kifésülöm, lemosom és kész a művelet. A fejbőr és a haj hasonlóan kíméletes és alapos ápolást igényel, mint az arc és a test bőre.”
Masszírozás, száraz és nedves hajba is
Hajmosáskor érdemes a sampont, hajfürdőt alaposan, kb 5-10 percig belemasszírozni a fejbőrbe. Ezzel egyrészt a tápláló és erősítő hatóanyagokat a fejbőrbe juttatjuk, másrészt serkentjük a vérkeringést. Nem javasolt a hajmosást sampon nélkül végezni!
Valószínűleg nem is tudod, hogy higítani kell a sampont
Nagyon fontos, hogy figyeljünk a megfelelő higításra. Az emberek 90%-a elfelejt vagy nem is tudja, hogy vízzel kell keverni a sampont hajmosás előtt. A keverés legoptimálisabb esetben egy evőkanál sampont elegyítünk 100 ml vízzel. Általában a gyártók feltüntetik a hatóidőt, melyet érdemes betartani, még akkor is, ha kevés az idő a hajmosásra. A hajmosás utáni ápolóanyagokat hatóanyag tartalmuktól függően érdemes használni.
A balzsamok táplálnak és a kifésülést is segítik
TIPP: érdemes használatuk előtt a hajból kinyomkodni törölköző segítségével a vizet. Dörzsölés, csavargatás nem javasolt, mert a sampon hatására kinyílt, a hajszálat külsőleg körbeölelő pikkelyek még nyitva vannak, a víztől felpuhultan jobban sérülnek, töredeznek, ettől jobban összekócolódnak a hajszálak.
A balzsamot nyomkodó mozdulatokkal kell a hajra eloszlatni, majd azt simára fésülni. A balzsamoknak ápoló és tápláló funkciójuk nincsen, kizárólag hajmosástól hajmosásig fejtik ki hatásukat, ezért rövid idő múltán alaposan ki kell öblíteni őket a hajból.
Pakolás a hajnak
A tápanyagban dús pakolásokat érdemes előszárított hajra felvinni, mert a vízzel telt tüszőkből nehezebben szívódnak fel a hatóanyagok. Komoly hajhullásos esetekben javaslt a teljesen megszárított fejbőrre felvinni a hatóanyagokat, így a tüszőben nincs olyan maradék víz, ami csökkentené a felszívódási időt.
Hajszárítás
A hajszárítást alapvetően a fejbőr védelmében találták ki, és akkor sem a tűzforró levegőt fújó gépet használjuk. Azok szalonban használatosak, tartós frizura kialakítására. A fejbőrt meg kell szárítani, mert a lassú párolgás miatt könnyen megfázik. A vízzel megszívott, megduzzadt hámréteg nagyon sérülékeny, száradás után megrepedezik, erősebb hámlás lesz az eredménye, ez a legelső tünete a megfázott fejbőrnek. Ugyanakkor jó közeget biztosít a kórokozóknak, első sorban a gombáknak. A hajszárításhoz használjunk fából, csontból, vagy sörtéből készült fésűt, hajkefét. Ezeket minden használat után alaposan mossuk ki.
Hajmosás gyakorisága
Arra a kérdésre, hogy milyen gyakran mossunk hajat azt mondjuk: a ami modern és tudatos nő és férfi nem engedheti meg magának azt a kényelmetlen érzést, hogy lapuló, zsírosodó hajjal menjen munkába, érkezzen meg bármilyen közösségi programra, vagy épp csak szaladjon le a közértbe. Azt tanácsoljuk, hogy olyan gyakran moss hajat, ami számodra kényelmes, csak tartsd be a fent említett helyes hajmosás lépéseit.
Hasznosnak találtad cikkünket? Oszd meg ismerőseiddel is!
ÁTVERÉS A ZSÍROS KRÉMEK VILÁGÁBAN. Ez a téma is érdekel? Kattints ide.
Kövess minket a Facebook-on is!